Teksti suurus:
A A A

Valgamaa meistrivõistlused püstolist laskmises 2014

26.11.2014
Möödunud nädalavahetusel kogunes üle poolesaja laskespordisõbra Jaanikese lasketiiru, et selgitada välja Valgamaa 2014. aasta meistrid püstolist laskmises.

Meistrivõistlused viidi läbi täiskaliibrilise ning väikesekaliibrilise ehk siis sportpüstoli harjutustes. Mõlemas laskeharjutuses lasti 25 meetri distantsilt. Omavahel mõõtsid mõõtu mehed ja naised eraldi ning poisid ja tüdrukud eraldi. Noored, kuni 17 aastased kaasa arvatud, võistlesid ainult sportpüstoli harjutuses. Kõigepealt lasti viis proovilasku ning seejärel juba kuus viielasulist võistlusseeriat.

Täiskaliibrilise püstoli harjutuses tuli meeste arvestuses maakonna meistriks Valga politseijaoskonna esindaja Tarmo Tapfer 252 punktiga. Talle järgnesid Valga laskurklubi esindajad Kalvi Randmaa ning Eduard Sokolovski. Naistest laskis ennast meistriks Puka esindaja Aili Popp 228 punktiga. Heili Mets kaitseliidu Valgamaa malevast oli teine ning Merike Soomaa Valga politseijaoskonnast kolmas.

Sportpüstoli harjutuses vahetasid meeste arvestuses eelmise harjutuse kaks esimest oma kohad ning siin oli esimene Kalvi Randmaa 269 punktiga ning teine Tarmo Tapfer. Kolmandaks tuli Jaanis Veskimets kaitseliidu Valgamaa malevast. Naiste arvestuses aga oli sportpüstoli harjutuses täpsem Aune Illak Valga laskurklubist 264 punktiga. Järgnesid Viia Kaldam kaitseliidu Valgamaa malevast ning Janne Salumäe Valga laskurklubist.

Noormehi osales sportpüstoli harjutuses seitse ning siin näitas kindlat kätt Valga laskurklubi esindaja Kirill Lepman 250 punktiga. Järgnes klubikaaslane Denis Tihhonov ning kolmandaks jäi Puka noormees Karel Objartel. Neidude arvestuses oli võistlemas ainult kaks julget Puka tüdrukut ning omavahelises duellis jäi peale Annabel Teder 150 punktiga. Teiseks jäi Gerli Rosenberg 131 punktiga.

Meistrivõistlused viis läbi kaitseliidu Valgamaa malev koostöös Valga laskurklubi ning Jaanikese Jahinduse osaühinguga.