Teksti suurus:
A A A

Valga noorkotkad saavutasid Viru Tarval teise koha

13.04.2016
Kahepäevasest võistlusmatkast Viru Tarvas, mis sai teoks nädalavahetusel Virumaal Kadrina vallas, võttis teiste seas osa kaks Valgamaa noorkotkaste võistkonda. Koju naasti teise ja kaheksanda kohaga.

Pariisi puhkekülast alguse saanud matkast võtsid osa Noorte Kotkaste malevate ja Kodutütarde ringkondade neljaliikmelised esindused üle Eesti, et proovile panna nii oma tarkus kui füüsiline vastupidavus.
Osalejatel tuli maastikul liikudes täita etteantud ülesandeid, kus kontrolliti nende teadmisi ning oskusi meditsiinis, koostöös, orienteerumises, kauguste mõõtmises, laskmises, luure- ja sideülesandes.

Kokku osales võistlusel 22 neljaliikmelist võistkonda üle Eesti, kes kõik ka finišisse jõudsid.

Noorte Kotkaste vanemas astmes saavutasid esikoha Alutaguse noorkotkad. Teisele kohale tuli Valga noorkotkaste teine võistkond koosseisus Rihard Oolo, Erki Vessin, Karel Kuus ning Geron Sillamägi. Valga esimene võistkond koosseisus Siim Vahtra, Sten Kaart, Erik Salk ja Mihkel Tamm saavutas tihedas konkurentsis kaheksanda koha.

Võistkondadel tuli kogu matka jooksul hakkama saada stardist kaasa võetud vahenditega ning ilma kõrvalise abita. Raja pikkus oli 13–18aastastele ligi 30 ja 7–12aastastele 15 kilomeetrit. Võistluse lõpetamine ja autasustamine oli Rakvere Vallimäel Tarva kuju jalamil pühapäeval, 10. aprillil.

Kolmandat aastat aset leidnud võistlusmatka Viru Tarvas korraldaja ja läbiviija oli Noorte Kotkaste Viru malev koostöös Kaitseliidu Viru maleva ja Naiskodukaitse Viru ringkonnaga.

Autor
Rein Säinas