Teksti suurus:
A A A

Tõrvas tähistati suurejooneliselt maakaitsepäeva

02.07.2021
Võidupüha kuum ilm tõi Tõrva gümnaasiumi õuele lahingut, pidulikkust, tunnustamist ja meenutusi - Kaitseliidu Valgamaa maleva eestvedamisel tähistati Valgamaa maakaitsepäeva. Valgamaale jõudis presidendi süüdatud võidutuli.
Päev algas jõustruktuuride väljapanekutega, huvilistel oli võimalik oma silmaga näha ja katsuda tuletõrje masinaid, osaleda relvanäitusel, süüa sõdurisuppi ja vaadelda võimast hävitajate ülelendu. Peeti maha tormiline näidislahing, kus kaitseliitlased astusid tulevahetusse vaenulike jõududega. 
 
Päeva pidulikum osa toimus Tõrva gümnaasiumi mälestussamba juures, kus viidi läbi välijumalateenistus Valgamaa maleva kaplan Arvo Lastingu poolt. Mälestussamba jalamile asetati pärjad Kaitseliidu Valgamaa maleva ülema major Kaido Lusiku ja omavalitsusjuhtide poolt. Järgnesid pidulikud sõnavõtud ja tervitused. Valgamaa Omavalitsuste Liidu esimehe Agu Kabrits tervitas kõiki võidupüha puhul ja andis üle Valgamaa kõrgeima autasu - Valgamaa vapimärgi pälvis pikaaegne spordielu edendaja Rein Leppik.
 
Muusikalise osas eest hoolitses Maie Kala juhendatud kollektiiv.
 
Tõrva vallavanem Maido Ruusmann meenutas oma sõnavõtus võidupüha tule traditsiooni hoidmise olulisust ja rõhutas, et ajalooliselt on vabaduse hoidmine olnud igaühe kätes. „Ka tänasel päeval on meil kohustused oma kalli kodumaa ees, mida unustada ei tohi,” manitses vallavanem.
 
 Kaitseliidu Valgamaa maleva pealik major Lusik andis üle mitmetele kaitseliitlastele tunnustused malevas märkimisväärse tegevuse eest. Oma tervituses rõhutas ta kaitsetahte olulisust nii meie igapäevases tegevuses kui ka kogu riigikaitses.
 
 Päeva lõpetas võimas mootorratturite kolonni sissesõit gümnaasiumi hoovi - presidendi tuli saadeti omavalitsuste liidu esimehe poolt kõikidesse valdadesse, mille võtsid vastu vallajuhid Maido Ruusmann, Monika Rogenbaum ja Jaanus Barkala.
 
Kaunist võidupüha!
Pildimeenutus: