Teksti suurus:
A A A

Naiskodukaitse Valga ringkonnal vahetus esinaine

14.03.2016
Pühapäeval toimunud Naiskodukaitse Valga ringkonna ringkonnakogul pani esinaise ameti maha kaks järjestikust ametiaega Valga naiskodukaitsjaid esindanud ringkonna esinaine Olesja Kaart. Uueks ringkonna esinaiseks valiti senine Otepää jaoskonna esinaine Mari Mõttus.

 
Enne veel kui ringkonna esinaine Olesja Kaart hakkas andma ülevaadet Valga ringkonna 2015. aasta tegemistest, kutsuti üldkogu ette Otepää üksikkompanii pealik vanemseersant Aleksander Mõttus. Naiskodukaitse keskjuhatuse otsusega annetati mehele Liiliaristi hõberist.

Oma ettekandes tõi Olesja Kaart välja mõningad kitsaskohad ringkonna töös, kuid ühe positiivse asjana tõi ta välja liikmeskonna suurenemise. «Möödunud aasta lõpu seisuga on meil 101 tegevliiget, üks noorliige ning üks toetajaliige. Meile aasta ülesandeks pandud 95 tegevliiget täitsime edukalt, isegi ületasime pisut,» alustas esinaine oma ettekannet.

«Hea on tõdeda, et mitteaktiivsete liikmete osakaal väheneb meil pidevalt. Möödunud aasta oli meile igas mõttes positiivne ning seda ka vabariiklikel võistlustel, võtsime osa kõikidest võistlustest. NKK koormusmatkal osalesime kahe võistkonnaga ning võtsime kaksikvõidu. Esmakordselt osalesime ka side- ja staabieriala võistlusel, kus saavutasime tubli kolmanda koha. Äramärkimist väärivad ka avalike suhete ja ajaloovõistluse ning laskevõistluse neljas koht ning admiral Pitka luurevõistluse äärmiselt rasketes tingimustes saavutatud 11. koht.»

Peale ringkonna ja jaoskonna esinaiste ning erialagruppide juhtide ettekandeid tehtud tööst, jõudiski järg kätte seekordse üldkogu kõige tähtsama päevakorrapunktini - uue ringkonna esinaise valimine. Üles seati kolm kandidaati. Raili Põder on olnud naiskodukaitse liige juba selle taasloomisest saadik 1994. aastal ning on enda sõnul näinud Valga ringkonna arengut, selle mõõnasid ja tõuse, üle kahekümne aasta. Merje Nielson on Kaitseliidu kõrval tegutsenud 2007. aastast ning naiskodukaitsega liitus 2010. aastal. 2011. aastast täidab Valga jaoskonna esinaise ülesandeid ning on kuulunud ka ringkonna juhatusse. Mari Mõttus on Otepää jaoskonna taasasutajaliige ning 2011. aastast täidab ka jaoskonna esinaise ülesandeid.

Peale kandidaatide lühitutvustust toimunud salajasel hääletamisel osutus seitsme poolthäälega uueks Valga ringkonna esinaiseks valituks Mari Mõttus. Uueks aseesinaiseks valiti ühehäälselt Raili Põder. Seoses kahe juhatuse liikme volituste lõppemisega, valiti juhatusse kaks uut liiget. Juhatuses jätkab Sigrit Säinas Tõlliste jaoskonnast ning uute liikmetena lisandusid Jaanika Niklus Valga jaoskonnast ja Inga Kotkamäe Otepää jaoskonnast.  

Loo autor:
Rein Säinas