Teksti suurus:
A A A

Maakaitsepäev Otepääl

05.07.2019
Maakaitsepäeval sai nautida Rõngu puhkpilliorkestri kontserti, sõita soomukiga ning tutvuda Kaitseliidu, Päästeteenistuse, Naiskodukaitse ning Noorte Kotkaste ja Kodutütarde tegevusega Valgamaal.
Valgamaa malev korraldas selleaastase maakaitsepäeva 23. juunil Otepääl, Tehvandi staadioni parklas. Võidupüha auks asetasid Kaitseliidu esindajad pärjad ka Otepää Vabadussõja mälestussamba jalamile.

Enim tekitas kohale tulijates elevust päästeteenistuse demo, kus rahvale näidati inimese päästmist liiklusõnnetusse sattunud autost ning sõit soomukiga läbi linna. Samuti oli rahval võimalus proovida sõdurisuppi ning välikatla pannil küpsetatud pannkooke.

Päeva tippsündmuseks oli Valgamaa maleva paraadüksuse jõudmine Otepääle ning Võidutule üleandmine omavalitsustele. Sel korral tulid võidutuld saatma Valgamaa erinevate motoklubide liikmed mootorratastel, kes tule auks ka tossu ja müra tekitasid.

Nagu igale maakaitsepäevale kohane, siis ergutas Kaitseliidu Valgamaa maleva juhatus ka sel aastal tublimaid ja eeskujulikumaid liikmeid. Otsustati annetada: Kaitseliidu Valgamaa maleva teeneteristi I klass  Madis Grossile ja Jaak Siimannile ja teeneteristi II klass Tõnis Orule. Meene aktiivse tegevuse eest Kaitseliidus sai Alvar Haljasmets ning tänukirja kohusetundliku ja eeskujuliku teenistuse eest said Rainer Leesmaa, Ahti Veidemann, Geiri Sperling, Lauri Drubinš, Dea Margus, Aare Nurk.

Janeli Nielson
Pildimeenutus: