Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu Valgamaa malev 102. aastapäev

01.12.2020
18. novembril tähistasid Valgamaa maleva kaitseliitlased ja Naiskodukaitse Valga ringkonna naiskodukaitsjad Valgamaa maleva 102. aastapäeva Otepää kultuurimajas. Tunnustati tublisid kaitseliitlasi ja naiskodukaitsjaid ja kuulutati välja Valgamaa Maleva 2020 aasta kaitseliitlane. Maleva aasta kaitseliitlaseks sai Helme üksikkompanii nooremseersant Anti Altement.
Pidustused algasid Otepää Vabadussamba juures, kus toimus Valgamaa Maleva rivistus ja Vabadussambale asetati pärjad. Koosviibimine jätkus Otepää kultuurimajas, kus peeti kõnesid ning esinesid Pühajärve Puhkpilliorkester ja Otepää lõõtsamängijad Helle Kuldmaa ja Kalle Raidsalu.

Kaitseliidu Valgamaa maleva pealik major Kaido Lusik tunnustas ja tänas tublimaid Valgamaa maleva kaitseliitlasi ning Valga ringkonna naiskodukaitsjaid. Ürituse naelaks kujuneski Valgamaa maleva 2020 aasta kaitseliitlase väljakuulutamine.

„Meie tänasel sünnipäeval pean tõdema, et on olnud keeruline ja väljakutseid esitav aasta. Seda suurem on heameel olulise panuse ja silmapaistvalt tegutsenud inimesi ergutada,“ märkis Kaido Lusik. „Keerulisel ajal on heameel tõdeda, et meie maleva liikmed tulevad appi ja neile saab alati loota.“

Nooremseersant Anti Altement on Helme üksikkompaniis jaopealik, tsiviilelus töötab ta AS-s Skan Holz Helme puidutöö tegijana ning on pühendunud pereisa.  Kaitseliiduga liitus ta 9 aastat tagasi. Väga vähe on neid, kes suudavad ja tahavad kuskile jõuda või millelegi pühenduda ja samas ohverdada selleks aega ja võib olla ka oma heaolu. Kunagi ei ole tema suust kuulda olnud väidet ei jõua või ei saa. Alati on ta olemas ja alati on ta osalemas. Pole sisuliselt üritusi ja õppusi, kus ei ole Antit.  Anti on näidanud ennast alati asjaliku allohvitserina, kes on oma suhtumiste ja hoiakutega eeskujuks teistele jaoliikmetele.
„Tunnustus tuli mulle väga ootamatult, tänan enda esitajaid,“ ütles Anti Altement. „Tänan ka oma tööandjal Skan Holz Helmet, et mulle on võimaldatud kaasa lüüa Kaitseliidu tegevustes.“

Valgamaa maleva kaitseliitlasi tervitas ka Otepää vallavanem Jaanus Barkala. „Ajad on küll muutuvad, kuid Kaitseliit jääb alati, vaatamata muutustele,“ sõnas vallavanem oma tervituskõnes.

Pidu lõppes toreda traditsiooniga, mille kohaselt peab aasta kaitseliitlane tordi lahti lõikama.

Tunnustused:
Hinnaline kingitus aktiivse tegevuse eest Kaitseliidu Valgamaa malevas: Rivo Kopli, Andrus Poola, Toomas Vihermäe
Valgamaa maleva pealiku tänukiri kohusetundliku ja eeskujuliku teenistuse eest:
Priit Paju, Rainer Leesmaa, Ain-Meelis Hannus, Jaanis Veskimets, Riina Rääk, Heldur Tellmann, Üllart Länik ja Kati Kõiv, Jaanus Kõivastik, Mart Vihermäe, Tiina Purga.
Pildimeenutus: