Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu meistritiitel jäi Valgamaale

14.03.2016
Laupäeval, 12. märtsil selgusid Valga spordihallis Kaitseliidu 2016. aasta meistrid võrkpallis. Tiitlijahile saabus üheksa malevat.

Vastavalt juhendile mängiti 15 punkti ja kahe geimivõiduni. Võistkonnas pidi väljakul olema ka vähemalt kaks naist. Mängiti kahes alagrupis ning mõlema grupi kaks paremat tagasid pääsu poolfinaali. A - alagrupis tagasid endale edasipääsu üheksa punktiga Lääne ja kaheksa punktiga Valgamaa malev. B- alagrupis suuri üllatusi ei olnud ning kindla edasipääsu tagasid omale Tartu ja Rapla malev, kogudes vastavalt kaheksa ja kuus punkti.
Esimeses poolfinaalis läksid vastamisi Lääne ja Rapla. Peale pingelist heitlust suutsid oma ülekaalu siiski peale suruda raplakad, võites Lääne malevat tulemusega 2 : 1. Sama pingeline vastasseis käis ka teises poolfinaalis, kus omavahel madistasid möödunud aasta finalistid Tartu ja Valga.  Siiski soosis võrkpallijumal taaskord valgalasi, kes tulemusega 2 : 1 tagasid omale pääsu finaali.

Meistritiitli nimel võitlusesse asunud Rapla ja Valga pealtvaatajatele pettumust ei valmistanud. Maha peeti tõeliselt põnev, finaalile kohane ja kuni viimase punktini kaasahaarav ning närvesööv pallilahing. Esimeses geimis haarasid juhtohjad enda kätte Rapla mängijad, hoides valgalasi paari - kolme punkti kaugusel. Kaotusseisult 8 : 10 aga otsustasid kodus mängivad Valga pallurid, et nüüd oleks paras aeg hambaid näidata. Otsustavatel hetkedel võideti servipallid ning edukalt lõpetatud rünnakud tõid tulemusega 16 : 14 geimivõidu Valgamaa malevale.

Ka teises geimis said alguses paremini minema Rapla mängijad, kuid peagi seisisid tablool jällegi 7 : 7 viiginumbrid. Minutiline mõttepaus raplakaid palju ei aidanud ning peagi juhtis Valga võistkond juba 13 : 10. Kuigi korra tundus, et vastaste vastupanu on murtud ja Valgal kindel võit käes, hoidsid Rapla mängijad kümne küünega veel reeotsast kinni ja taaskord seisid tablool viiginumbrid - 13 : 13. Edasi käis mäng juba nagu Eduard Vilde «Pisuhännas». Kord Valga all ja Rapla peal ning siis Rapla all ja Valga peal.

Kaua õnneks see kassi - hiire mäng ei kestnud. Tulemusega 19 : 17 võitis ka teise geimi Valgamaa malev. Sellega kordasid valgakad oma eelmise aasta saavutust ning tulid taaskord Kaitseliidu meistriks võrkpallis. Võidukasse võistkonda kuulusid Ants Kronberg, Igor Koroljov, Oliver Koroljov, Juhan Püvi, Siim Kukk, Sander Rannakivi, Brenda Rosenberg, Olesja Kaart ning Geiri Sperling.

Kolmanda koha kohtumises alistas Lääne malev tulemusega 2 : 0 Tartu. Turniiri parimaks meesmängijaks tunnistati Sander Rannakivi Valgamaa malevast ning parima naismängija tiitli vääriliseks tunnistati Mari - Anne Kirschbaum Tartu malevast. Ära märkimist väärib ka kahe malevapealiku osavõtt võrkpalliturniirist.  Malevlastega koos käisid palliplatsil palli üle võrgu ajamas Viru maleva pealik kolonelleitnant Marek Laanisto ning Võrumaa maleva pealik, major Urmas Vahter.

Kaitseliidu 2016. aasta võrkpalli meistrivõistluste paremusjärjestus - Valgamaa malev, Rapla malev, Lääne malev, Tartu malev, Harju malev, Pärnumaa malev, Järva malev, Võrumaa malev ning Viru malev.

Loo autor:
Rein Säinas