Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu meistriks sõjalises kolmevõistluses tuli taas Tartu malev

12.04.2016
Nädalavahetusel selgitati Kaitseliidu Põlva maleva korraldamisel Võrumaal Tsiatsungõlmaal välja Kaitseliidu meistrid sõjalises kolmevõistluses. Meeskondlikult olid taas parim Tartu malev Valgamaa ja Rapla võistkondade ees.
Sõjaline kolmevõistlus kätkeb endas kolme võistlusala: laskmine, granaadivise ja jooksukross. Kaitseliidu spordipealiku Margus Purlau sõnul esindab sõjaline kolmevõistlus Kaitseliidu meistrivõistluste sarjas mõõduvõtmist kutsemeisterlikkuse vallas. "Spordivõistluste osalusaktiivsus on olulisel tõusuteel. See annab mulle kindluse planeerida 2017. aasta meistrivõistlused juba 180 sportlasele/korraldajale. Selleks on vaja lisaks aktiveerida need struktuuriüksused, kes seekord kõrvale jäid,« lisas Purlau.

Võistlusel osales kokku 86 võistlejat kaheksast malevast. Lisaks üldvõitude kohamedalitele hinnati seekord vääriliste meenemedalitega ka alavõitude parimaid. Parim laskja meeste arvestuses oli Tiit Kadak Tartust 1010 punktiga ning naiste arvestuses pälvis selle tiitli Aili Popp Valga malevast 980 punktiga. Granaadiviskes olid parimad Imre Õim Valgast 964 punktiga ja Helen Saal Tartust 836 punktiga. ning kiiremad jooksjad rajal olid Mairo Mändla Saaremaa malevast ajaga 20.36 minutit ja Helen Saal 12.51 minutiga

Kolme võistlusala kokkuvõttes võitis meistritiitli juba üheksandat korda Tartu malev 38447 punktiga. Teine oli Valgamaa malev 37016 punktiga ning kolmandale kohale tuli Rapla malev 25862 punktiga. Järgnesid Saaremaa malev, Võrumaa malev, Järva malev, Kaitseliidu Peastaap ja Tallinna malev.

Vanuseklassis H18 saavutas esimese koha Indrek Roos Tartust 2602 punktiga. Kõigest ühe punktiga jäi temast maha Kristo Tuvi Valgamaa malevast, kogudes 2601 punkti. Valgamaa maleva liikmetest saavutas selles klassis Ants Kronberg viienda, Aivar Rehemaa 12. ja Karl - Peeter Ein 15. koha. Naiste D18 klassis võttis kindla võidu Aili Popp Valgamaa malest 2789 punktiga. Lilian Leetsi lõpetas võistluse neljanda kohaga, Maive Vill üheksanda ja Lisette Tohus 13. kohaga.

Meeste H40 klassis võttis üldvõidu Valgamaa maleva esindaja Imre Õim 2826 punktiga. Valga võistkonnast saavutasid Ahti Külm seitsmenda, Ülar Lehiste üheksanda ja Andres Kaas 13. koha. Naiste D40 klassis tuli üldvõit samuti Valgamaa malevasse. Esimese koha napsas omale Viia Kaldam 2222 punktiga. Kolmanda koha saavutas Tiiu Kannes, neljanda Annika Pang ning seitsmendale kohale tuli Kaja Tättar.

Meeste H50 vanuseklassis läks võit Järva maleva liikmele August Albertile 2714 punktiga. Valgamaa maleva esindajatest saavutas Sulev Kõiv kaheksanda, Riho Karu 13., Ain Kautlenbach 15. ja Endel Nael 18. koha. Naiste D50 klassis viis võidu koju Tartu maleva esindaja Kai Visnapuu 1693 punktiga. Valgamaa võistlejatest saavutasid Eha Older neljanda, Maila Samulin seitsmenda ja Ülle Säinas kaheksanda koha.

Kaitseliidu Valgamaa maleva pealik major Tõnis Org tunnustas tartlasi nende võidu nimel. »Tartul oli ühtlaselt tugev võistkond väljas. Väikeses malevas on keeruline nii spetsiifilisele alale nõutav arv võistlejaid saada ja seda just vanemas klassis. Me ei saanud kolmevõistlusele kõiki oma parimaid liikmeid kokku, kuid need, kes tulid, olid lõppkokkuvõttes väga tublid. Au ja kiitus neile. Spordivõistluste üldarvestuses jätkame liidrina ning üritame seda hoida kuni hooaja lõpuni," lausus maleva pealik.

Järgmine mõõduvõtmine malevate vahel toimub juba juunis, kui Pärnus selguvad Kaitseliidu karikavõitjad jalgpallis.