Teksti suurus:
A A A

Eesti Vabariigi 103. aastapäeva tähistamine Tõrvas

01.03.2021
24.02.2021 kell 10.30 algas tseremoonia Tõrva Gümnaasiumi vabadussõjas langenute mälestussamba juures. Oma õnnistuse andis sündmusele EELK Helme Maarja õpetaja Arvo Lasting.
Sõnavõtus tuletas õpetaja meelde, et vabaduse üks olulisemaid nurgakivisid on esivanemate pärandi säilitamine ja see on meie kui järeltulevate põlvede kohustus.

Tõrva vallavanem Maido Ruusmann meenutas oma sõnavõtus Lennart Meri sõnu 2001. peetud vabariigi aastapäeval. Milline on Eesti 20 aasta pärast ning toonitas, et toonase riigijuhi püstitatud eesmärgid on meie täita. Vallavanem soovis kõigile üksteise mõistmist, ning tuletas meelde, et parim kingitus oma kodumaale on see, kui hoiame kokku.

Valgamaa maleva Helme Üksikkompanii pealik leitnant Riho Karu rõhutas pidupäeva tervituses Helme Kihelkonna ajaloolist tähtsust ning kutsus üles mitte unustama seda tunnet, mis olid meie riigi loomise algusaegadel. Sõna võttis ka Tõrva valla kodanik Arnold Looga, kes toonitas, kui oluline on olnud Eesti rahva tugev vaim meie püsima jäämisel ning kui oluline on maailma mastaabis meie rariteetseim vara - puhas loodus, mida on raske mujalt leida.

Samba jalamile asetasid pärjad Tõrva vallavalitsus ja volikogu, Eesti Kaitseliidu Valgamaa maleva pealik major Kaido Lusik, Päästeteenistuse esindaja ning Tõrva Gümnaasiumi õpilased. Tseremoonial osales Kodutütarde ja Noorte Kotkaste ning Naiskodukaitse esindus. Muusikalise osa täitsid kohalikud esinejad Kristjan ja Gerda.

Ivi Tigane 
Pildimeenutus: