Teksti suurus:
A A A

Aili Popp tuli Euroopa meistriks kombilaskmises

04.07.2017
Möödunud nädalavahetusel toimusid Sarlospusztas, Ungaris Euroopa meistrivõistlused kombineeritud jahilaskmises. Oma neljanda tiitlivõidu saavutas Valgamaa kaitseliitlane Aili Popp.
Kuus erinevat jahiharjutust haavlirelva ja vintpüssiga olid jagatud kolmele võistluspäevale.  Kombi laskmises (100 meetri distantsilt vintrelvast nelja erineva sihtmärgi pihta laskmine ning 100 märki haavlilaskmist) saavutas Aili Popp esimese koha ning tuli sellega juba neljakordseks tiitlivõitjaks. Aili enda sõnul oli tegemist väga raske võistlusega, sest juba esimesel treeningul purunes naisel haavlirelv.
 
„Selle parandamine kohapeal muutus võimatuks ning varuosigi ei leitud kogu Ungari pealt. Edasine laskmine võistlustel sai võimalikuks lastes võõra relvaga ja toetusega, mida head kolleegid Läti, Saksamaa ja Ungari võistkondadest võimaldasid,” lisas Popp. Oma haavlirelva puudumine ei andnud laskurile rahu ja võimalust korralikult keskenduda järgmisele laskmisdistsipliinile, kuid sellele vaatamata tegi ta korraliku võistluse, saavutades ka uue isikliku rekordi 740 punkti. Enne oli see 716.
 
Aili Popi kinnitusel olid need võistluspäevad ühed raskemad ja stressirohkemad sest pidevalt keerlesid peas mõtted, et kus kohast leida relvameister, varuosi, võistlusrelv, mis sobiks temale. Vaatamata kõigele pidas aga naise võistlusnärv vastu ja mängu sai pandud kogu kogemuste pagas. See kulmineerus võistluste lõpuks neljanda Euroopa meistritiitli ja uue isikliku rekordiga.

Rein Säinas

 
Pildimeenutus: